Plastik Yer Kaplaması

Plastik Yer Kaplaması,hemen hemen tüm mekanlarda kullanılmaktadır. Bu zemin kaplamaların bu kadar popüler olmasının ve tercih edilmesinin pek çok sebebi bulunmaktadır. PVC zemin kaplamalar anti bakteriyeldir. Bu sebeple bu kaplamaların yüzeylerinde hiçbir canlı mikroorganizma yaşayamaz ya da üreyemez. Bu özelliğinden dolayı özellikle hastanelerde tercih edilmektedir.

Oldukça hijyenik olması sebebiyle de okul ve kreşlerde tercih edilmektedir. PVC zemin kaplamaların bir diğer önemli özelliği de anti statik olmasıdır. İnsan vücudunda dahi durgun elektrik bulunmaktadır. Elektrikli hassas çalışan makineler bu elektrikten etkilenmektedir. Bu sebeple fabrika laboratuvar gibi elektrikli cihazların çokça bulunduğu yerlerde Plastik yer kaplama yapılmaktadır, pek çok model ve markada bulunabilir.
 

Plastik yer kaplaması  da bunlardan biridir.  Temizliği de oldukça kolaydır. Temizlikle uzun saatler uğraşmak zorunda kalmadığınız için zamandan da tasarruf etmiş olursunuz. PVC zemin kaplamalar homojen ve heterojen zemin kaplamalar olmak üzere ikiye ayrılır. Heterojen zemin kaplamalar cila gerektirmez ve katmanlar halinde bulunur. Homojen zemin kaplamalar ise her yerde aynı özelliği gösterir. Aşınma dayanımı oldukça kuvvetlidir. Bu nedenle trafiğin yoğun olduğu yerlerde tercih edilmektedir. zemin döşeme  renk ve desen kartelası oldukça geniştir. Bu sebeple yaptıracağınız yere uygun model ve desenleri rahatlıkla seçebilirsiniz. PVC zemin kaplama okul kreş hastane yemekhane fabrika ev iş yerleri ofis ve bunun gibi pek çok mekanda rahatlıkla kullanılabilir.