Pvc Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplama ,en önemli özelliği estetik ve fonksiyonelliği bünyesinde başarılı şekilde birleştirmesidir..Çok geniş renk ve desen seçenekleri sunmasının yanı sıra son derece kullanışlı, antibakteriyel hijyenik, dayanıklı ve hesaplıdır, Tüm kalite tespit programlarından geçirilerek üretilmiştir Zemin kaplama sanatı Türkiye’nin her yerinde yayılmış ve görsel anlamda büyük ilgi uyandırmış bir yapı dekorasyon materyali haline gelmiştir. pvc zemin kaplama da her mekana uyan tasarımlar ile kullanmak isteyenlere geniş olanaklar sunarak hayatımıza renk katmaya devam etmektedir. Büyük ilgi gören renkli tasarımlar renkleri dışında kullanış olarak da tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Her alana uygunluğu bilinen pvc zemin kaplama ile evler, hastaneler, okullar ve bürolarda kullanım yoğunluğu ile her zevke hitap etmektedir. Aynı zamanda da hijyen noktasında büyük önem arz eden kaplama türleri anti bakteriyel olma özelliği ile de tercih edilen malzemeler arasında ilk sırada yer almaktadır. Tercih sebeplerinden bir diğer unsur da kolay temizlenmesi aynı zamanda da leke tutmama özelliğidir. Özellikle anaokullarında bu nokta çok önemlidir. Defalarca yenilenmek zorunda olmayan kaplama türü bütçeye de katkı sağlar,Pvc zemin kaplama yüzeyi özel Poliüretan PUR tekniği ile güçlendirilmiştir. Pvc zemin kaplaması Bakteri barındırmadığı için sağlıklı bir ortam sağlar. PVC zemin kaplama pek çok avantajı vardır. Pvc zemin kaplaması Çevre koşullarından gelecek zararlı etkilere ve aşınmalara dayanıklıdır. Son derece hijyeniktir, üzerinde bakteri barındırmaz

Zemin döşemesine yeni bir boyut kazandıran pvc zemin kaplama nedir? Bu tip kaplama 20. yüzyıl ile birlikte hayatımıza giren Avrupai yaşam tarzlarından yer döşemesinde kullanılan plastik yapıdır. Birtakım bileşenlerden oluşan yapı önce eritilerek sonra da şekil verilip ve bu şeklini koruması için sertleştirilen malzemeden oluşmaktadır. Oldukça kullanışlı olan yapı uzun yıllar deforme olmadan kullanılmaya devam edilmektedir. Her doku ve tasarımdan oluşan kaplama herkesin zevkine uygun modeller üretmeye de devam etmektedir.
Evlerimiz veya iş yerlerimizin iç tasarımı sürekli değişirken, zemin kaplama konusunda da bu olmuştur. Beton evlerle birlikte, zeminlerde beton yapılmıştır. Ancak bu kişilere sürekli tozlu ve kışın oldukça soğuk bir ortam sunmuştur. Bu da kişilerin sağlığını kötü etkilemiştir. Beton sonrası mozaik veya mermer, zemin kaplaması olarak kullanılmıştır. Ancak bu da hem estetik olmamış hem de kışın soğuk ortamı yine insanların önüne sunmuştur. Ağaç kaplamalar ise tamamen fiyasko olmuştur. Ağaçların arasında boşluk olduğu için tabanda pislik birikmiş. Bu pislikler herhangi bir hava hareketinde insanların teneffüs edebileceği konumlara gelmiştir. Bu da insanları yine hasta etmiştir. Ayrıca bu tahta kaplamalar kolayca alev alabilir yapıda olduklarından, birçok yangına mahal vermiştir. Gördüğünüz üzere pvc zemin kaplamasının insan sağlığı üzerinde çok güçlü bir etkisi vardır. Zemin kaplamasında pvc zemin kaplama farkı ise bu alternatifler üzerine başlamıştır.

Hastaneler ve okullar bu mekanlara verilebilecek en güzel örnekleridir. Aynı zamanda vinil zemin kaplama uygulamasıdır. Sağlık ve eğitim sektörü hijyen noktasında büyük öneme sahip mekanlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle hijyenik ve bakteri üretmez yapısı ile tercih edilebilirlik oranı her geçen günle birlikte artmaktadır. Yoğun kullanım alanlarında tercih edilen malzemeler kaymaz özelliği ile de mekanlara sağlamlık katmakta İç mekan tasarımında kullanılan pvc zemin kaplama, sağlıklı bir ortam arayanların tercih edebileceği kaplama çeşididir. Doğadan izler taşıyan koleksiyonlarla beraber loş ortamlı ahşap tasarımlara renk katan eşsiz tasarımlar hem şıklık hem de zarafet yarışına girmiş durumdalar. Sadece gri tonlarının olmadığı renk seçenekleri arasında cıvıl cıvıl renkler de bulunmaktadır. Bununla birlikte ortamda zıtlıklarla birlikte farklılık oluşturulması vazgeçilmez olmaktadır Teknolojinin gelişmesiyle beraber pür uygulama sistemi ile daha temiz ortamlar oluşturan Pvc zemin kaplama, temizlik ve bakım için harcanan paralarınızı başka bir alanda kullanmanıza olanak sağlar. Kullanıldığı sürece cila gerektirmeyen yapısı ile su, ilaçlar ve enerjiyi harcama oranını azaltarak hem çevreye hem de devlete katkıda bulunulmaktadır. Ayrıca ticaret ile uğraşılan mekanlarda da tercih edilebilir. Yapısının esnek olması sebebiyle üzerinde ne kadar gezilmesi önemli değildir. Uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilir. Öncelikli olarak pvc zemin kaplama nedir, ne işe yarar, yeterince kullanışlı mı bunları irdelemekle işe başlayalım. Bu tür zemin kaplamaları mekanı olduğundan daha şık göstererek ortama farklı bir hava katar. Kullanış kısmına gelecek olursak temizliği oldukça kolay olan bu döşemeler iç ve dış mekanların vazgeçilmez unsurlarından olmaktadır. Özellikle üzerinde fazla hareketin olduğu alanlarda kullanımı gün geçtikçe artmaya devam etmektedir. İç mekan tasarımlarında kullanılan pvc zemin kaplama, sert yapısı ve darbelere olan direnci ile okul, hastane, spor yapılan alanlarda sıra dışı tasarımlar ile hem görsel anlamda tercih edilirken hem de çabuk yıpranmamaktadır. Bu özellikleri ile fazla talep gören kaplama çeşidine her gün yeni renk ve desenler eklenmeye devam etmektedir. Döşeme yapılacak mekânın uygun olup olmaması önceden denetlenmelidir. Etüt çalışmasının önemli olduğu bu uygulama da zeminin gösterişi bu etüt çalışmasına bağlıdır. Anti bakteriyel olma ve tozları içine hapsetme özelliği ile hastanelerde kullanım oranları artmakta ve sağlığın önemli olduğu vurgulanan pvc zemin kaplama her alanda kullanılmaya uygunluk gösterir. Renk seçeneği zengin olan kaplamalar ile evlerde de kullanım olanağı sunulmuştur. Sadece taş ve parke seçeneğinden çıkartılmış olan ve farklı tasarımlarla evlerin büyüsüne renk katılan ortamlar her geçen gün artmaya devam etmektedir. Genellikle evlerde taş ve ahşap desenli tarzlar kullanılarak dikkat çekilmektedir.