Bizi Takip Edin!

Biz Sizi Arayalım!

0533 519 24 74
(0216) 494 07 74
sahserpvczeminkaplama@gmail.com

Epoksİ

Epoksi kaplama Endüstriyel alanda hizmet veren sektörler çalışma şartlarına uygun olmayan zemin kullanımıyla kısa sürede onarım ve yenilenme sorunlarıyla karşılaşabilmektedir. Bu zaman alıcı etken iş verimini olumsuz yönde etkileyerek düşüş yaşanmasına neden olmaktadır,Günümüzün gelişen teknolojisinde kendini yenileyen ve güçlü çözüm alternatiflerini sunan Endüstriyel zemin kaplama yöntemleri, ideal bir zeminin sağlam, hijyenik ve uzun ömürlüğü ile alanlarda güçlü avantajların elde edilmesine olanak sağlamaktadır.

Zemin üzerine oturan döşemeler, üretim sisteminin tüm yüklerinin üzerine oturması sonucunda fiziksel ve kimyasal oluşumlar yüzeyi olumsuz olarak etkilemektedir. Yapı sektöründe endüstriyel zemin olarak adlandırılan epoksi kaplama, sanayi yapılarında ağır çalışma altında olası aşınmaları, kopmaları ve kimyasal sıvıların yüzeyde bozulma ile dağılmalarını engelleyerek, koruma tabakasının zeminde maksimum kalitede sonuç sunmasını sağlamaktadır, beton üzerine, beton prizi almadan önce birkaç katmandan oluşturulan güvenli bir uygulamadır. Reçine esaslı malzemelerin kullanılması nedeniyle, yüzey sertleştirici kimyasallar olarak, epoksi yaygın olarak tercih edilmektedir.

Alanın sahip olduğu özelliğe ve kullanım koşulları dikkate alınarak birçok farklı seçeneği sunulup, doğru çalışma sisteminin zemine uygulanarak, kaliteli sonucun maksimum dizeyde elde edilmesi sağlanılır. Yüzeye nüfus eden kaplamalarda akrilik esaslı ve poliüretan esaslı tercihler değerlendirilerek, beton yüzeye film tabakası oluşturmaktadır. Betonun mikro boşluklarına oturarak aşınma mukavemetini maksimum olarak arttırmaktadır. Tozlanmayı önlediği gibi, yüzeye de şeffaflık kazandırmasına karşın, genellikle kaba alanlar için tercih edilmektedir. İnce kaplamalar reçine olarak epoksi ile akrilik ve furune olarak ele alınıp, beton yüzeyin pürüzsüz bir yapıda olması gerekmektedir,Kalın zemin kaplama tercihlerinde Epoksi yaygın olarak kullanılarak zemin kusursuz bir görünümle zemini her türlü risklerden uzaklaştırmaktadır.

Coating, Multilayer, Self Levening ve Mortar ile Terrazo olarak endüstriyel alan seçeneklerinin fazla olmasına karşın, uygun zemin seçeneğinin elde edilmesini sağlayan kusursuz alternatiflerdir. Geniş renk yelpazesine sahip olması endüstriyel alanlara uygunluk taşınmasını sağladığı gibi, Antibakteriyel özelliğiyle de istenilen hijyen koşullarının da elde edilmesine olanak sağlamaktadır. Kaymazlık ve geçirimsizlik isteklerine ideal bir çözüm sunan sentetik bir reçinedir. Çok geniş bir alanda yer alan agresif kimyasal maddelere karşı maksimum direnç göstermesi, sıvıların penetrasyonuna kesin çözüm sunması nedeniyle, modern bir zeminin konfor eşliğinde yer alması kusursuzluğunu sunmaktadır.

Endüstriyel alanda tercih edilmesini güçlü kılan faktör ise, tokluk, dayanırlık ve esneklik dışında darbe ile aşınma direncini arttırmasıdır.

Epoksi kaplama,Epoksi boya,Multilayer epoksi,Poliüretan epoksi,Mortar epoksi,Self leveling Epoksi,Portakal desen epoksi,uygulamaları mevcuttur ,Uygulama yaptığımız alanlar hastane,okul,fabrika,işyerleri vs zeminlere epoksi boya,epoksi uygulaması yapılmaktadır Epoksi kaplama darbelere karşı transpalet ağarlığına dayanıklıdır.